4484127. EN GEORGE IV GRAVERAD SILVERKOPP.
Koppen med förgylld interiör och blad-/blomgraverad dekoration på utsidan. Stämplad (Tillverkarens namn bärs), London, 1821. Höjd 10 cm x diameter 8,5 cm, vikt 5,4 ozt.
Slitage i proportion till ålder och användning, missformat på ställen, splittrat till silver, märken och repor. Se bilder online.