EN GEORGE IV GRAVERAD SILVERKOPP.

4484127. EN GEORGE IV GRAVERAD SILVERKOPP.

Koppen med förgylld interiör och blad-/blomgraverad dekoration på utsidan. Stämplad (Tillverkarens namn bärs), London, 1821. Höjd 10 cm x diameter 8,5 cm, vikt 5,4 ozt.

Slitage i proportion till ålder och användning, missformat på ställen, splittrat till silver, märken och repor. Se bilder online.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 185