4481983. KONSOLBORD & STENSKIVA, 1900-tal.
Konsolbord med skiva i sten. Stomme i förgyllt trä. Skuren dekor.
Den grå/gröna skivan passar ej till konsolbordet
Extra skiva tillkommer.
Bordets bredd ca 68 cm. Djup ca 31 cm. Höjd ca 40 cm.
Extra stenskiva ca 59x21 cm.
Bruksslitage. Repor och fläckar. Avslag på undersida av extra skiva.