SIMON GATE. SKÅL, pressglas, Orrefors, 1900-talets första hälft.

448050. SIMON GATE. SKÅL, pressglas, Orrefors, 1900-talets första hälft.

Geometrisk reliefdekor. Märkt "Orrefors" i botten. Diameter 20 cm, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 1 237