ARNOLD WILLIAM PEDERSEN. ”VINTER I BYN”.

447982. ARNOLD WILLIAM PEDERSEN. ”VINTER I BYN”.

Arnold William Pedersen (1912-1986), välkänd dansk expressionist, olja på duk, 1900-talets mitt, nere till höger skylt., vinter i byn, 48 x 58 cm.

Inramad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inramad.

Auktionshaus Demessieur
Adress

Friedrich-Ebert-Straße 3
40210 Düsseldorf
Tyskland

Placering
Regal Showroom vorne
Antal besök: 1 478