FÖRVARINGSKÄRL/TUNNA, saltglaserat stengods, drejad av Hilding Hansson, Höganäsbolaget. 1900-talets första del.

447960. FÖRVARINGSKÄRL/TUNNA, saltglaserat stengods, drejad av Hilding Hansson, Höganäsbolaget. 1900-talets första del.

Märkt "44 74:100, H.H." Diameter 50, med hänklar 59, höjd 73 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 600