447905. FLODLANDSKAP, OLJA PÅ DUK.
Flodlandskapsolja på duk, 1900-tal, nere till höger. tecken. ”J... Lind” (?), möjligen Jakov Lind (1927-2007), österrikisk-engelsk författare, filmregissör och målare, har arbetat med ”akvarell” målning sedan 1970-talet, atmosfäriskt floodplain landskap, till synes tvättad färg, 67 x 99 cm.