FLODLANDSKAP, OLJA PÅ DUK.

FLODLANDSKAP, OLJA PÅ DUK.
447905. FLODLANDSKAP, OLJA PÅ DUK.

Flodlandskapsolja på duk, 1900-tal, nere till höger. tecken. ”J... Lind” (?), möjligen Jakov Lind (1927-2007), österrikisk-engelsk författare, filmregissör och målare, har arbetat med ”akvarell” målning sedan 1970-talet, atmosfäriskt floodplain landskap, till synes tvättad färg, 67 x 99 cm.

Inramad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inramad.

Auktionshaus Demessieur
Adress

Friedrich-Ebert-Straße 3
40210 Düsseldorf
Tyskland

Placering
Regal Showroom vorne
Antal besök: 1 107