TAKKRONA, mässing, totalhöjd 75 cm, 1900-tal.

447838. TAKKRONA, mässing, totalhöjd 75 cm, 1900-tal.

Åtta ljusarmar med vardera respektive ljuspunkt. OBS tung.
Diameter ca 76 cm.
Förlängningsstång medföljer.

Bruksslitage, skärmar med fläckar, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 76 cm.
Förlängningsstång medföljer.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 405