URNA, neoklassicistisk, möjligen fransk, omkring 1900.

4477376. URNA, neoklassicistisk, möjligen fransk, omkring 1900.

Vas/urna med krftig fot, volutformade handtag. Glaserat stengods med craquelé och dekor i relief, försedd med mässingring.

Höjd inkl lock: 67 cm
Bredd: 34 cm.

Ytslitage, materialborttfall, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inkl lock: 67 cm
Bredd: 34 cm.

Antal besök: 162