GLASFÖREMÅL, 5 st, pressglas, 1900-tal.

4476907. GLASFÖREMÅL, 5 st, pressglas, 1900-tal.

Skål, längd ca 25 cm.
Hänkelvas, höjd ca 29 cm.
2 st vaser, höjd ca 15 & 31 cm.
Karaff, höjd inkl. propp ca 33,4 cm.

Bruk- & åldersslitage.
Minsta vas med mynningsnagg. Stötskador förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, längd ca 25 cm.
Hänkelvas, höjd ca 29 cm.

Bruk- & åldersslitage.

Antal besök: 182