447686. SKÅL, fot med 2 handtag och lock 800 silver.
stansfat, fot med 2 handtag och lock 800 silver, ca. 1066 g, (vägd utan glas) rikslipad kristallkropp, lock med dedikationsgravyr daterad 1914, förgylld insida, h. 35 cm.