SPELBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.

4476767. SPELBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.

Mahogny. Uppfällbar skiva. Utdragslåda i sargen. Skuren dekor av pärlstav. Längd ca 89, bredd ca 44 - 86, höjd 78 cm.

Bruksslitage. Torrsprickor. Mindre fanerlagningar. En skruv saknas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 506