ÅNGMASKIN, 1800/1900-tal.

ÅNGMASKIN, 1800/1900-tal.
4476738. ÅNGMASKIN, 1800/1900-tal.

Höjd 60 cm, mått 63x71 cm.

Skall enligt inlämnare vara från Kalmartrakten och stått i ett finsnickeri, troligen drivit en träsvarv eller mindre såg.

Kataloger mm om ångmaskiner medföljer.

Bruksslitage.
Skall enligt uppgift fungera.
Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm, mått 63x71 cm.

Bruksslitage.
Skall enligt uppgift fungera.

Antal besök: 1 063