VALNÖTBYRÅ, 1700-TALETS ANDRA HÄLFT.

4475879. VALNÖTBYRÅ, 1700-TALETS ANDRA HÄLFT.

Den lockade toppen öppnas för att avslöja en monterad interiör och läderskrivsluttning. Med 4 graderade långa lådor under med mässingsdrag och dekorativa mässingslås. Upphöjd på konsolfötter. Höjd 102cm, bredd 86cm, djup 50cm.

Senare lås. Allmänna märken och skav. Förluster till faner på framsidan. Andra splittringar och brister. Se bilder online.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 171