BENGT ORUP. Martiniglas och likörglas, 12 delar, "Strikt", Johansfors glasbruk, 1900-talets mitt.

447569. BENGT ORUP. Martiniglas och likörglas, 12 delar, "Strikt", Johansfors glasbruk, 1900-talets mitt.

7 st martiniglas, höjd 8,3 cm.
5 st likörglas, höjd 6 cm.

Bruksslitage, ett martiniglas med nagg.

Bengt Orup (1916–1996)

Gör en kostnadsfri värdering!

5 st likörglas, höjd 6 cm.

Bengt Orup (1916–1996)

Antal besök: 1 735