SPELBORD, 1800-tal.

SPELBORD, 1800-tal.
4475571. SPELBORD, 1800-tal.

Fanerad i olika träslag. Vändbar skiva med schackplan och filtad undersida. Backammonplan i utrymmet. Lådor med spelpjäser i sargen. Längd ca 75, bredd ca 57, höjd ca 72 cm.

Renoverat och komplettaret. Sprickor samt fanérresningar.

Gör en kostnadsfri värdering!
4475571. SPELBORD, 1800-tal.

Antal besök: 954