VASER, ett par, glas, modell "1331", Vicke Lindstrand, Kosta, signerade. 1900-talets mitt.

447457. VASER, ett par, glas, modell "1331", Vicke Lindstrand, Kosta, signerade. 1900-talets mitt.

Avsmalnande modell med inneslutna bubblor i glasmassan.
Höjd 23,7 cm.

Bruksslitage, smärre beläggning längst ned i vaserna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 23,7 cm.

Antal besök: 1 950