SALTKAR, ett par, silver, sengustavianska, Petter Gillberg, 1700-talets slut, Varberg. Ca 175 gram.

447291. SALTKAR, ett par, silver, sengustavianska, Petter Gillberg, 1700-talets slut, Varberg. Ca 175 gram.

Ovala på rektangulära genombrutna fötter. Två hänklar. Invändigt förgyllda. Längd 12 cm.

Sneda hänklar och fötter. Ena hänkeln av. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 700