Brutalist modulsoffa bestående av 8 element, stängd ekram, avtagbar klädsel (tryckknappar), mörkgrönt sammetliknande tyg med dekorativa knappar, 2 anslutningsskruvar för moduler, 1970-tal.
Mått på varje modul: H. 112cm, W. 75 cm, djup 90 cm, sitshöjd: 39 cm.
Åldersrelaterade tecken på slitage, repor och stötar, delvis missfärgning, mindre brännhål på en modul.