SKOMAKARLAMPA, mässing, porslin och glas, tidigt 1900-tal.

446879. SKOMAKARLAMPA, mässing, porslin och glas, tidigt 1900-tal.

Hissanordning i mässing med hjul i porslin. Vit glasskärm, diameter 20 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 202