KANAPÉ, nyrokoko, 1800-tal.

KANAPÉ, nyrokoko, 1800-tal.
446818. KANAPÉ, nyrokoko, 1800-tal.

Svärtat trä med skuren dekor i form av blomsterverk. Stoppade ovala ryggbrickor och armstöd och sits klädd med mörkt, lila möbeltextil. Försedd med hjul.
Längd 140 cm, höjd 114 cm, djup 51 cm.

Bruksslitage, repor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor, märken.

Antal besök: 587