ERIK HÄGG. böcker, 2 st, nautiska, 1940-tal.

4464824. ERIK HÄGG. böcker, 2 st, nautiska, 1940-tal.

"Under Tretungad Flagga / Vår Seglande Örlogsflotta och Dess Män / 1750-1900", Aktiebolaget Svensk Litteratur, Stockholm, 1941.

"Örlogsliv / Minnen från ungdomsresor med Svenska flottans segelfartyg och de första officersåren i Karlskrona / 1885-1896", Aktiebolaget Svenska Litteratur i Distribution, Stockholm, 1943.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 177