CARIN NILSON. (1884-1973). Skulpturer, 2 st, gips, en signerad.

446348. CARIN NILSON. (1884-1973). Skulpturer, 2 st, gips, en signerad.

Hund enbart daterad 1931.
Höjd ca. 9-10 cm
Proveniens Carin Nilsons ateljé.

Smuts. Katt med nagg på öra.

Carin Nilson (1884–1973)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hund enbart daterad 1931.
Höjd ca. 9-10 cm

Smuts. Katt med nagg på öra.

Carin Nilson (1884–1973)

Antal besök: 451