4463401. SIDEBOARD, 1930/1940-tal.
Fanerat med bl a björk. Intarsiadekor, Två dörrar med bakomliggande hyllplan och lådor.
Höjd: 72 cm
Bredd: 151 cm
Djup: 50 cm.
Lås saknas, smärre bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och stötskador, inga övriga anmärkningar.
Nyckel/nycklar finns.