NÅLDYNSDOCKA, 1900-talets första hälft.

4463165. NÅLDYNSDOCKA, 1900-talets första hälft.

Byst i målad porslin föreställande ung kvinna med blont hår och rosor i håret, klädd i rosa klänning med guldfärgat spetsöverdrag. Underkjol i rosa tyg, stoppad kudde. Höjd ca 17 cm.

Spets med åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spets med åldersslitage.

Antal besök: 193