KRÄFTSERVIS, 10 delar, flintgods. Rörstrand 1920-tal.

4461370. KRÄFTSERVIS, 10 delar, flintgods. Rörstrand 1920-tal.

1 st skål, höjd ca 10,5 cm, diameter ca 21 cm.
9 st fat, varav 6 st fat med mer slitage, diameter ca 18 cm.

Nagg, krackeleringar, missfärgningar, spricka. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 717