EN VIKTORIANSK SKÖLDPADDSSKALPIKEBROSCH OCH ANDRA FÖREMÅL.

4460897. EN VIKTORIANSK SKÖLDPADDSSKALPIKEBROSCH OCH ANDRA FÖREMÅL.

BROSCH, rund pikearbetning, tre hästskorörhängen i guld och turkos (hölje), omvänd intaglio-sticknål från 1800-talet med hårmedaljong omvänd, guldkula på band 2.9g, en 9k guldstift 2.7g.

föremål med slitage.

Tema

Victorian & Edwardian Jewellery

Gör en kostnadsfri värdering!

föremål med slitage.

Tema

Antal besök: 499