BESTICKDELAR AV SILVER, 32 ST, 494 g.

4460855. BESTICKDELAR AV SILVER, 32 ST, 494 g.

1. Rosenholm, 12+12 st, kaffesked längd 10,9 cm, tårtgaffel 13,6 cm.
2. Mockaskedar, 6 st, Wallins Silvervarufabrik, Ånge 1950-tal, längd 9 cm.
3. Matskedar, 2 st, Tyskland, omkring 1900, längd 21 cm.

Bruksslitage, Rosenholm-bestick med graverat S.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 211