Historik Importbil registrerad första gången i Sverige 2012-06-15. Nuvarande ägare köpte bilen 2014-05-26 i nostalgisyfte, -han ägde en likadan på 50-talet.
Efter inköp lät han klä om säten.
⚠️ Detta objekt av hämtas på annan plats
Område: Grisslehamn, Uppland
Köpare kontaktas med exakt adress efter avslutad auktion
Visa videon genom att aktivera marknadsföringskakor i cookie-inställningarna.
Visning: Digital
Köparprovision:
Kategori Motorcyklar, Bilar och Mopeder: 12,5 % + 80 SEK
Övrigt: 25 % + 80 SEK
Vissa föremål hämtas på annan plats, se objektsbeskrivning.
Motor går fint på tomgång, men bluddrar vid gaspådrag.
Läckage på en vattenpump.
Kupéfläkt ur funktion.
Rost finns i karossens tvärbalk båda sidor bakom framhjul.
Äldre omlackering med diverse repor, skav och rostblåsor, se bilder.
Blåsa på ett framdäck.
⚠️ Bilen har använts sparsamt vilket kan innebära att bilen är i behov av teknisk översyn och eventuell service innan fordonet tas i bruk.
Område: Grisslehamn, Uppland
Visning: Digital
Köparprovision:
Övrigt: 25 % + 80 SEK
Läckage på en vattenpump.
Kupéfläkt ur funktion.
Blåsa på ett framdäck.