YNGVE EKSTRÖM. Soffgrupp, Swedese, 1970-tal.

4459968. YNGVE EKSTRÖM. Soffgrupp, Swedese, 1970-tal.

Stomme i massiv furu med rundade hörn och svarvade benavslut. Originalfjädring med flätad väv. Dynor med ljus textilklädsel. Bestående av två fåtöljer samt en tvåsitssoffa.

Fåtöljer mäter sitthöjd 35 cm, rygg ca 70 cm, bredd ca 73 cm
Soffa bredd ca 132 cm.

Mindre bruksslitage.

Yngve Ekström (1913–1988)

Tema

Färg och Form

Gör en kostnadsfri värdering!

Soffa bredd ca 132 cm.

Mindre bruksslitage.

Yngve Ekström (1913–1988)

Tema

Färg och Form

Antal besök: 411