LAMPA, "KAKTUSLAMPAN", EFTER CARL OCH KARIN LARSSON.

4459291. LAMPA, "KAKTUSLAMPAN", EFTER CARL OCH KARIN LARSSON.

Omarbetad till vägglampa med senare stomme.

Vit plåtskärm, innerkupa i glas, monogramstämplad C.L.

Djup ca 92cm.
Höjd 26cm, diameter 30cm.

Bruks- och ytslitage. Fläckar. Glaskupa med små kantnagg. Trästomme med ytslitage. Ej testad, härom lämnas ingen funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Djup ca 92cm.
Höjd 26cm, diameter 30cm.

Antal besök: 596