4459291. LAMPA, "KAKTUSLAMPAN", EFTER CARL OCH KARIN LARSSON.
Omarbetad till vägglampa med senare stomme.
Vit plåtskärm, innerkupa i glas, monogramstämplad C.L.
Djup ca 92cm.
Höjd 26cm, diameter 30cm.
Bruks- och ytslitage. Fläckar. Glaskupa med små kantnagg. Trästomme med ytslitage. Ej testad, härom lämnas ingen funktionsgaranti.