445817. VIRK- OCH BRODERIGARN MED TILLBEHÖR, från sömmerskeateljé verksam på 1940-70-talet.
Olika tjocklekar, material och kulörer. Påbörjad virkad spets i lejongult samt påse med färdiga mormorsrutor.
Mestadels i originalförpackningar, en del med bruksslitage.