4457849. MATGRUPP, 5 delar, 1900-tal.
Bord och fyra stolar.
Bordets diameter ca 106,5 cm. Höjd ca 72 cm. Två iläggsskivor a 35 cm.
Stolarnas rygghöjd ca 81 cm. Sitthöjd ca 45 cm. Sittdjup ca 40 cm. Bredd ca 46 cm.
Bruksslitage. Repor och fläckar. Fanerskador på bord. Stolar med sliten klädsel.