EN EDWARDIANSK SILVERVARMVATTENKANNA.

4457537. EN EDWARDIANSK SILVERVARMVATTENKANNA.

Av balusterform, underkroppen dekorerad med ett band av alternativa lober och flöjter. Eboniserat handtag och finial. Stämplad William Aitken, Birmingham, 1905. Höjd 18cm, total vikt 12ozt.

Lätt slitage i proportion till ålder och användning. Se bilder online.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 178