MATSERVIS, 55 delar, "Gracil", porslin, Rörstrand.

4457471. MATSERVIS, 55 delar, "Gracil", porslin, Rörstrand.

9 mattallrikar, diameter 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter 21 cm
12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm
12 assietter, diameter ca 17 cm
4 fat, längd 30-36 cm
2 fat, ca 21-24 x 17-20 cm
2 skålfat, längd 21,5 cm
1 såsskål, ca 14 x 12 cm
1 tillbringare, höjd 18 cm.

Smärre bruksslitage,1 fat med nagg, såsskål men undersides smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 fat, längd 30-36 cm
2 fat, ca 21-24 x 17-20 cm
2 skålfat, längd 21,5 cm
1 såsskål, ca 14 x 12 cm
1 tillbringare, höjd 18 cm.

Antal besök: 549