KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.

4456278. KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.

Skaft i horn med graverad dekor och näverlameller, knivslida i garvat läder och horn med graverad dekor.

Knivens längd ca 19 cm, i knivslida ca 21,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 389