4456278. KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.
Skaft i horn med graverad dekor och näverlameller, knivslida i garvat läder och horn med graverad dekor.
Knivens längd ca 19 cm, i knivslida ca 21,5 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage.