4456257. KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.
Skaft i masurbjörk och renhorn med näverlameller, knivslida i garvat läder, masurbjörk och renhorn med graverad dekor.
Knivens längd ca 21 cm, i knivslida 24 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage.