KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.

4456257. KNIV. Halvhorn, monogramsignerad, oidentifierad slöjdare.

Skaft i masurbjörk och renhorn med näverlameller, knivslida i garvat läder, masurbjörk och renhorn med graverad dekor.

Knivens längd ca 21 cm, i knivslida 24 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 456