4455715. ARMBANDSUR, Eterna Sonic Electronic.
Armbandsur med tid och datum. Eterna Sonic 1550.
Movement licensed Bulova & Pat.
12 jewels.
Boett: 37x42 mm.
188T.
Ålder- och bruksslitage, repor/spricka på glaset. Gick inte vid katalogiseringstillfället, (har inte provat byta batteri).