Med förgyllda kanter. Märkta undertill.
18 flata tallrikar.
12 st förrättstallrikar.
10 st efterrättstallrikar.
6 st djupa tallrikar.
6 st uppläggningsfat.
2 st uppläggningsskålar.
1 st såskanna på fat.
Bruksslitage, ej genomgånget.
18 flata tallrikar.
12 st förrättstallrikar.
10 st efterrättstallrikar.
6 st djupa tallrikar.
6 st uppläggningsfat.
2 st uppläggningsskålar.
1 st såskanna på fat.
Bruksslitage, ej genomgånget.