JOHANNES ANDERSEN. för CFC Silkeborg, soffbord/soffbord, modell 'Smile', teak, formgiven 1957, Danmark.

4454937. JOHANNES ANDERSEN. för CFC Silkeborg, soffbord/soffbord, modell 'Smile', teak, formgiven 1957, Danmark.

Teak soffbord med tidningsställ, med tillverkarens märke på undersidan, h.49.5cm, W.135.5cm, D.52cm.

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, ibland små repor och minimala bucklor, mindre vita färgrester på bottenhyllan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 034