MATERIAL TILL BH-ar OCH UNDERKLÄDER, bl.a. Hasselblads och Elita, från sömmerskeateljé verksam på 1940-70-talet.

445439. MATERIAL TILL BH-ar OCH UNDERKLÄDER, bl.a. Hasselblads och Elita, från sömmerskeateljé verksam på 1940-70-talet.

Axelband, resårer, strumpebandshållare, hyskor och knappar, garnerband, knappnålar, väska med kassett för trådrullar etc. m.m.

Mestadels oanvända med originalförpackningar, en del förpackningar med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 050