KAFFESERVIS, 34 delar, porslin, "Pompadour", Rosenthal, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

445358. KAFFESERVIS, 34 delar, porslin, "Pompadour", Rosenthal, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Förgyllda kanter. Märkta Rosenthal Selb-Bavaria Pompadour.
10 st kaffekoppar.
10 st kaffefat.
12 st assietter.
1 st sockerskål.
1 st kaffekanna med lock.

Bruksslitage, smärre nagg, ej helt genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 st kaffekoppar.
10 st kaffefat.
12 st assietter.
1 st sockerskål.
1 st kaffekanna med lock.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 696