GLASFÖREMÅL, Orrefors, 4 delar.

4452314. GLASFÖREMÅL, Orrefors, 4 delar.

Två skålar, "Sofiero", Gunnar Cyrén. Den större skålen är signerad.
Skål 1 - diameter: 15 cm, höjd: 11,5 cm.
Skål 2: diameter: 11,5cm, höjd: ca 8,5 cm.

En skål på fot, "Maja", Eva Englund, målad dekor, signerad.
Diamater: ca 12,5 cm, höjd: ca 10,5 cm.

Ett par vinglas, "Linnea", Eva Englund, målad dekor.
Diameter: ca 8 cm, höjd: ca 21 cm.

Smärre bruksslitage, mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 363