EN VIKTORIANSK VALNÖTSBAROMETER.

4452061. EN VIKTORIANSK VALNÖTSBAROMETER.

Med en klocka med Försilvrad urtavla ovanför en termometer och barometerurtavla i porslin, med mässingsplack nedan daterad 1885, 111cm lång.

Mässingsplattan är sliten med gnidat skrivande, några smärre märken och förväntat slitage, hjulhandtag saknas, något löst glas mot klockan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 122