4452061. EN VIKTORIANSK VALNÖTSBAROMETER.
Med en klocka med Försilvrad urtavla ovanför en termometer och barometerurtavla i porslin, med mässingsplack nedan daterad 1885, 111cm lång.
Mässingsplattan är sliten med gnidat skrivande, några smärre märken och förväntat slitage, hjulhandtag saknas, något löst glas mot klockan.