SYTRÅD och TILLBEHÖR, ca 300 rullar, bl.a. Mölnlycke och Lurex, från sömmerskeateljé verksam på 1940-70-talet.

444958. SYTRÅD och TILLBEHÖR, ca 300 rullar, bl.a. Mölnlycke och Lurex, från sömmerskeateljé verksam på 1940-70-talet.

Ca 30 st originalkartonger och påsar med oanvända syrullar, sytråd och broderitråd i bomull och syntet, fasta och elastiska, i olika kulörer. 2 st pressarkuddar, 2 st kjolfållsmärkare, 3 st kassetter för sytråd, måttband, knappnålar och strykbrädsskydd.

Oanvända i originalförpackningar. En del förpackningar med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 152