444918. KANNA OCH FAT i tenn, 2 delar, 1800-tal.
Skålfat i tenn med svenska stämplar och årsbokstav D4=1834
Diameter ca 35 cm, kanna i tenn, troligen Österrike och daterad 1826, höjd 20,5 cm.
Åldersrelaterat bruksslitage, kannan med siffror i botten.