444853. PÄRLCOLLIER, 3-radigt, lås i 14K guld, odlade sötvattenspärlor, Uda Pearl, Japan, 1900-talets mitt.
Pärlor ca 5,2 mm.
Pärlradernas längd 37,8 - ca 41 cm.
Pärlor i varierande färger, vita med rosa/blå nyanser.
Stämplad K14, HO.
Medföljande originalbox.
Bruksslitage.