PRISBÄGARE 6 st samt POKALSKÅL, silver, 1900-tal.

444827. PRISBÄGARE 6 st samt POKALSKÅL, silver, 1900-tal.

Pokalskål på fot, fylld fot, "P Strandlunds Hederpris för idrottslin gärning inom P.I.F", stämplad BHE Stockholm 1929. Höjd ca 15 cm.
6 prisbägare med gravyrer, höjd ca 4,5 - 12 cm, total vikt ca 240 gram.

Samtliga delar med gravyrer. Slitage, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 646