GOLVUR, Moraklocka, bemålad trästomme, daterad 1838.

4448122. GOLVUR, Moraklocka, bemålad trästomme, daterad 1838.

2 lod, pendel samt nyckel finns, total höjd ca 236, 80x21 cm.

Troligen senare bemålad
Slitage, märken, kompletteringar.

Nyckel/nycklar finns.

Tema

En samlares hem

Gör en kostnadsfri värdering!

Troligen senare bemålad

Nyckel/nycklar finns.

Tema

En samlares hem

Antal besök: 421