SALT-/PEPPARKAR 1 par samt VAS, silver, 1900-tal.

444774. SALT-/PEPPARKAR 1 par samt VAS, silver, 1900-tal.

Salt- samt pepparkar, A.W. Pennington, Birmingham, 1922, höjd ca 8 cm. Vikt ca 33 gram
Vas, svensk import, fylld fot, höjd ca 22 cm.

Bruksslitage, kar med bucklor. Smärre bucklor på fotkant på vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 375