GJUTJÄRNSGRYTOR - 5st, Allmoge bruksföremål.

4447585. GJUTJÄRNSGRYTOR - 5st, Allmoge bruksföremål.

Storlek bla: Diameter 32cm, 25cm, 24cm

Bruksföremål från äldre Dalagård- föremål med varierande ålder 1800-1900-tal.

Bruks och åldersslitage- se bilder för aktuell kondition.

Gör en kostnadsfri värdering!

Adress

Bryggerivägen 17b
79237 Mora
Sverige

Placering
Stora Salen A
Antal besök: 132